Tervetuloa yhdistystalon avajaisiin ti 29.4.

Hallintotiellä sijaitseva vanha kunnantalo vihitään yhdistysten käyttöön tiistaina 29.4. klo 18–19. Kaikille avoimessa tilaisuudessa on luvassa vapputeemaisia tarjoiluja ja taloon tutustumista.

Maskun kunta on jo muutaman viikon ajan tarjonnut vanhan kunnantalon tiloja joustavasti yhdistyskäyttöön. Monikäyttöisiin tiloihin on ollut paljon kiinnostusta, ja yhdistykset ovat jo hyödyntäneet tiloja laajasti niin harrastus- kuin kokouskäytössä. Nyt tiistaina 29.4. klo 18–19 talo vihitään virallisesti yhdistysten käyttöön, ja samalla paljastetaan talolle annettu virallinen uusi nimi.

Tilaisuus on kaikille avoin, maksuton eikä ilmoittautumista edellytetä. Lämpimästi tervetuloa mukaan nauttimaan tarjoiluista, tapaamaan tuttuja ja tutustumaan yhdistystaloon!

Lisätietoja:
Maija Leino
044 738 8205
maija.leino@masku.fi